Aslan Pasta | Kenton - Mutfakta Ona Güvenirim!

Türkçe dil

|

ingilizce dil

|

rusça dil

|

arapça dil

|

ispanyolca dil

|

çince dil

Aslan Pasta

Malzemeler

1 paket Kenton Pandispanya Karışımı
3 yumurta
7-8 yemek kaşığı su

Arası için
1 paket (2 poşet) Kenton Pastacı Kreması
3 su bardağı soğuk süt (600 ml)

Üzeri için
1 paket (2 poşet) Kenton Sade Krem Şanti
1.5 su bardağı soğuk süt
1 adet Kenton Sarı Renkli Gıda Renklendiricisi
1 adet Kenton Kırmızı Renkli Gıda Renklendiricisi
1/4 paket Kenton Kırmızı Renkli Şeker Hamuru
1/2 paket Kenton Ten Renkli Şeker Hamuru
1/4 paket Kenton Siyah Renkli Şeker Hamuru
1/4 paket Kenton Beyaz Renkli Şeker Hamuru
1 poşet Kenton Krem Şanti Torbası

Hazırlanışı

Derin bir kaba Kenton Pandispanya Karışımı, yumurta ve su ekleyip 4-5 dk çırpın. Pişirme kağıdı serdiğiniz ve kenarlarını yağladığınız kalp şeklindeki fırın kabına hamuru döküp yayın. Önceden ısıtılmış 160 derecelik fırında 35-40 dk pişirin. Pişen pandispanyayı fırından alıp soğutun ve yarıya ayırın.

Kreması için 2 poşet Kenton Pastacı Kreması ve 3 su bardağı soğuk sütü çırpın. Kekin üzerine ekleyip yayın. Üzerine 2.katı koyun. Derin bir kasede 2 poşet Kenton Sade Krem Şanti ve 1.5 su bardağı soğuk sütü çırpın. Yarısından az kremayı ayırıp üzerine Kenton Kırmızı Renkli Gıda Renklendiricisi ekleyip karıştırın ve kırmızı renkli kremayı elde edin. Kalan krem şantiye Kenton Sarı Renkli Gıda Renklendiricisi ve az Kenton Kırmızı Renkli Gıda Renklendiricisi ekleyip karıştırın ve turuncu renkli kremayı elde edin. Hazırladığınız pastanın üzerini turuncu renkli krema ile kaplayın.

Pastanın ortasına kase yardımıyla daire yapın. Kırmızı renkli kremayı yıldız duy taktığınız Kenton Krem Şanti Torbasına alın. Pastanın ortası hariç her tarafına güller yapın. Pastayı buzdolabında 2 saat bekletin.

Kenton Ten Renkli Şeker Hamurdan kalın rulo yapın. Yarıya bölün. Parmaklarınızla bastırıp az yassılaştırıp 2 adet kulak yapın.
Kenton Beyaz Renkli Şeker hamurdan 2 adet oval şekil çıkarın. Kulağın iç kısmını az ıslatın ve beyaz renkli hamurları yapıştırın. 2 adet çöp şişi kulakların içine doğru batırın.
Kenton Beyaz Renkli Şeker Hamuru ile ağız yapın. Kenton Kırmızı Renkli Şeker Hamuru ile burun ve ağız çizgisi yapıp az ıslattığınız ağıza yapıştırın.
Ten renkli şeker hamurundan mini beze yapıp burnun hemen üstüne yapıştırın. Hazırladığınız pastanın üzerine kulakları koyun. Ağzını pastaya koyun. Kenton Siyah Renkli Şeker hamurundan göz ve kaş yapın. Beyaz renkli şeker hamurundan da göz yapıp pastaya ekleyin ve pastayı servise sunun.

Not; Hazırladığınız pastayı hemen servise sunmayacak iseniz şeker hamuru ile hazırladığınız kısmı hemen pastaya eklemeyin. Pastayı şeker hamursuz olarak buzdolabında muhafaza edin. Aksi taktirde şeker hamuru kremanın üzerinde yumuşayacaktır. Servisden hemen önce pastaya ekleyin.
Serin bir ortamda pastayı hazırlayın. Bulunduğunuz yer serin değil ise krem şantiyi hazırlarken 3 poşet krem şanti ve 2 su bardağı soğuk süt ile hazırlayıp daha katı bir krema elde edebilirsiniz.
Yüksek bir pasta hazırlamak isterseniz 2 adet pandispanya ile hazırlayabilirsiniz.

Afiyet olsun