Deniz Temalı Pasta | Kenton - Mutfakta Ona Güvenirim!

Türkçe dil

|

ingilizce dil

|

rusça dil

|

arapça dil

|

ispanyolca dil

|

çince dil

Deniz Temalı Pasta

Malzemeler

1 paket Kenton Blue Velvet Kek Karışımı
3 yumurta
65 ml (üçte bir su bardağı) sıvıyağ
200 ml (1 su bardağı) su

Kreması için
1 poşet Krema Karışımı (Kenton Blue Velvet Kek Karışımı kutusundan çıkan)
200 ml (1 su bardağı) soğuk süt

Üzeri için
1 paket Kenton Sarı Renkli Şeker Hamuru
2 paket Kenton Beyaz Renkli Şeker Hamuru
2 paket Kenton Mavi Renkli Şeker Hamuru
1 paket Kenton Kırmızı Renkli Şeker Hamuru
1 çay bardağı Kenton Mısır Nişastası

Hazırlanışı

Derin bir kaba Kenton Blue Velvet Kek Karışımını, yumurta, sıvıyağ ve su ekleyip 4-5 dk çırpın. Pişirme kağıdı sermiş olduğunuz kelepçeli kek kalıbına hamuru döküp yayın. Önceden ısıtılmış 160 derecelik fırında 40-45 dk pişirin. Pişen pandispanyayı fırından alıp soğutun ve katlarına ayırın.

Kreması için kutudan çıkan krema karışımını ve sütü derin bir kasede çırpın. Mavi kekin her katına kremayı paylaştırıp yayın. Son olarak kalan krema ile kekin dışını kaplayıp buzdolabında 4 saat dinlendirin.

1 paket Kenton Beyaz Renkli Şeker Hamuru ve yarım paketten Kenton Mavi Renkli Şeker Hamurunu karıştırıp yoğurun. Açık mavi renk şeker hamuru elde edin. Üzerine az Kenton Mısır Nişastası serpip merdane ile açın. Hazırladığınız pastayı dikkatlice kaplayın. Mavi renkli şeker hamurunu yine nişasta serperek pastanın tabanını kaplayacak uzunlukta açın. Duy ile dip dipe daireler çıkarın ve uç kısımlarını düzeltip dalga görünümünü elde edin. Pastanın alt kısmını çok hafif ıslatıp hazırladığınız deniz dalgası ile kaplayın. Mavi, kırmızı ve sarı renk şeker hamuru ile balıklar yapın. Sarı renk şeker hamuru ile yıldızlar yapın. Beyaz renk şeker hamuru ile deniz atları ve su damlaları yapın. Yapıştıracağınız yeri çok hafif ıslatıp balıkları, su damlalarını, deniz atlarını ve yıldızları yapıştırın. Son olarak pastanın ortası için balina yapıp pastaya yapıştırın. Buzdolabı hariç serin bir yerde 4-5 saat dinlendirip servise sunun.

Afiyet olsun