Emoji Pasta | Kenton - Mutfakta Ona Güvenirim!

Türkçe dil

|

ingilizce dil

|

rusça dil

|

arapça dil

|

ispanyolca dil

|

çince dil

Emoji Pasta

Malzemeler

1 paket Kenton Pandispanya Karışımı
3 yumurta
7-8 yemek kaşığı su

Arası için
1 paket Kenton Sade Pastacı Kreması
3 su bardağı soğuk süt
1 paket Kenton Portakallı Küpler

Üzeri için
1 kutu Kenton Sade Krem Şanti (2 poşet)
1 paket Kenton Gıda Renklendiricisi
1 poşet Kenton Kakaolu Krem Santi
2,5 (iki buçuk) su bardağı soğuk süt
25 g Kenton Kakao

Emoji-pastası

Hazırlanışı

Mikser kabına 1 paket Kenton Pandispanya Karışımını alın. Üzerine yumurtaları ve suyu alıp 4-5 dk çırpın. Yağlamış olduğunuz pandispanya kek kalıbına hamuru döküp yayın. Önceden ısıtılmış 160 derecelik fırında 35-40 dk pişirin. Pişen pandispanyayı fırından çıkarıp soğumaya bırakın.

3 su bardağı soğuk sütü ve 1 paket Kenton Pastacı Kremasını mikser kabında 2 dk çırpın. Soğumuş olan pandispanyayı üçe bölün. Her katına pastacı kremasını sürüp Kenton Portakallı Küpleri serpin. Son katı üzerine kapatın. Kenton Sade Krem Şantiyi mikser kabına alın. 1,5 (bir buçuk) su bardağı soğuk süt ile çırpın. Üçte birine Kenton Kırmızı Gıda Renklendiricisi, kalan kremaya da Kenton Sarı Gıda Renklendiricisi damlatıp karıştırın.

Küçük boy yıldız duy taktığınız 2 adet krema sıkma poşetine kremaları ayrı olacak şekilde alın. Pastanın üzerine kürdan yardımıyla kalp şeklinde 2 göz ve ağız çizin. Gözler ve ağıza gelmeyecek şekilde sarı kremayı yıldız şeklide sıkın. Gözlere kırmızı kremayı sıkın. Ağız için 1 poşet Kenton Kakaolu Krem Şantiyi, Kenton Kakaoyu ve kalan 1 su bardağı soğuk sütü mikser kabında çırpın. Aynı boy yıldız duy taktığınız krema sıkma poşetine kremayı alın. Ağız kısmına kakaolu krem şantiyi sıkın. Buzdolabında 2 saat dinlendirip servise sunun.

Afiyet olsun.