Hakkımızda | Kenton - Mutfakta Ona Güvenirim!

Türkçe dil

|

ingilizce dil

|

rusça dil

|

arapça dil

|

ispanyolca dil

|

çince dil

Şirket ortaklarımız

  • Yönetim Kurulu Başkanı- Sn. Şeref Yıldız
  • Yönetim Kurulu Üyeleri- Sn. Faruk Yıldız, Sn. Mücahit Yıldız, Sn. Nimet Yıldız, Sn. Rivayet Yıldız

Ana Sözleşme

Şirketimiz 1998 tarihinde kurulmuştur. Ana faaliyet konusu gıda ürünleri üretimi ve pazarlanması konularını ihtiva etmektedir. Bu amaçla üretim, ithalat, ihracat, ticaret ve yatırım faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Hakkımızda

Kenton, Yüzde 100 Türk sermayeli bir şirketler topluluğu olan Sultanlar Grup markasıdır. Sultanlar Grup, Sultanlar Pazarlama adıyla, 1945 yılında Hacı Sultan Yıldız tarafından Rize’de kuruldu. Hacı Sultan Yıldız, oğulları Selahattin ve Şeref Yıldız’la birlikte, Sultanlar Pazarlama’ nın hızlı tüketim ürünleri satış ve dağıtımı ile başlayan faaliyet alanlarını genişletti ve yönetim merkezini Rize’den İstanbul’a taşıdı.

Yıldız ailesi, İstanbul’da önce Sultanlar Pazarlama’ yı Türkiye’nin en önemli dağıtım firmalarından biri haline getirdi. Bununla beraber, 1970’li yıllarda Tibet A.Ş’yi ve Kenton Gıda Sanayi A.Ş.’yı Şirket bünyesine dahil ederek Sultanlar Grup’a üretim fonksiyonunu da kazandırdı.

Sultanlar  Grup, halen Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Yıldız ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Faruk Yıldız ve Mücahit Yıldız önderliğinde, bünyesindeki 11 şirketle Gıda, Temizlik, Kozmetik, Dağıtım, Makina, İnşaat, Plastik vb. gibi alanlarda faaliyet göstermekte olup, yaklaşık 2 bin çalışanı ile ülke ekonomisine katkı sağlamakta, bulunduğu sektörlerdeki öncü konumu ve güçlü markaları ile dünyanın dört bir yanına ihracat yapmaktadır.

Grubumuzun sanayi alanındaki amiral gemisi olan 80 bin m2’lik modern üretim alanlarına ve ISO 22000 ve ISO 9001 sertifikalarına sahip Tibet Üretim Tesisleri, İstanbul-Kurtköy’de faaliyet göstermektedir. Ayrıca, İstanbul-Samandıra’ da 35 bin m2’lik dağıtım ve depolama alanımız bulunmaktadır.

70 yıldır hayata geçirdiği büyük projelerle, kurduğu dev tesislerle, geniş ve deneyimli  kadrosu ile faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde ülkemizin öncülerinden ve güçlülerinden olan Sultanlar Grup, etik değerlere olan bağlılığı ve ülke ekonomisine katkı sağlayan lider markalarıyla, bölgesel bir güç olma ve uluslararası platformdaki yerini alma hedefine emin adımlarla yürümektedir.