Kalite Politikamız | Kenton - Mutfakta Ona Güvenirim!

Türkçe dil

|

ingilizce dil

|

rusça dil

|

arapça dil

|

ispanyolca dil

|

çince dil

Kalite Politikamız

kalite

Grubumuz, kurum felsefesinin ana eksenine “koşulsuz tüketici memnuniyeti”ni yerleştirmiş olan bir topluluktur. Portföyünde bulunan ürünleri uluslararası kalite standartlarına göre üretir ve tüketicilerin beğenisine sunar. Tüketicilerden gelen olumlu ya da olumsuz geri bildirimleri de en kısa sürede değerlendirerek çözüme ulaştırır. Ürün kalitesi kadar hizmet kalitesinde de en iyiyi hedefler.

Grubumuz üretim süreçlerinde en son teknolojiyi kullanır. Kullandığı teknolojinin doğaya ve içinde bulunduğu sosyal çevreye zarar vermemesine ve herkes için en yüksek faydayı sağlamasına özen gösterir. Bu noktada personelini sürekli olarak eğitime tabi tutarak onları kalite zincirinin bir parçası haline getirir.

Tüketici ihtiyaç ve beklentilerini anlamaya ve karşılamaya odaklanmak, kaliteden ödün vermemek, doğaya ve sosyal çevreye karşı duyarlılık göstermek, yeniliğe ve gelişime açık olmak grubumuzun bu faaliyetleri gösterirken göz önünde bulundurduğu temel değerlerdir.

Kenton Gıda Sanayi A.Ş. tesislerinde hammaddeden başlayarak üretim sürecinin her aşamasında son tüketiciye ulaşıncaya kadar etkin bir kalite güvence sistemi uygulamaktadır. GDO’ya karşı gösterdiği hassasiyetten ötürü, riskli ürün gruplarının (mısır, pirinç gibi) hemen hemen tümüne GDO analizi yaptırmaktadır. Kenton Gıda Sanayi A.Ş. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesi ile ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgeleri- TÜV-SÜD bulunmaktadır. Ayrıca 2011 yılından itibaren ürünleri için Helal Belgesi almıştır.