Kalpli Rulo Pasta | Kenton - Mutfakta Ona Güvenirim!

|

ingilizce dil

|

rusça dil

|

arapça dil

|

ispanyolca dil

|

çince dil

kenton tatlı şefi logo

Kalpli Rulo Pasta

Malzemeler

Rulo Pasta için kek hamuru malzemeleri
1 paket Kenton Vanilyalı Pandispanya Karışımı
3 yumurta
75 ml su (7-8 yemek kaşığı)
Kenton Kırmızı Gıda Renklendiricisi
1 portakal kabuğu rendesi

Kalpli Kek için kek hamuru malzemeleri
1 paket Kenton Vanilyalı Pandispanya Karışımı
3 yumurta
75 ml su (7-8 yemek kaşığı)
Kenton Kırmızı Gıda Renklendiricisi

Arasına
200 ml krema
2 poşet Kenton Sade  Krem Şanti
100 g eritilmiş Beyaz Kuvertür Çikolata

Üzerine
1 çay bardağı Kenton Pudra Şekeri

Kalpli Rulo Pasta

Hazırlanışı

Kalpli Kek için Kenton Vanilyalı Pandispanya Karışımını, yumurtayı, suyu ve 2-3 damla Kenton Kırmızı Gıda Renklendiricisini derin bir kaba alıp mikser ile 4-5 dk çırpın. Kutudan çıkan pişirme kağıdı ile kapladığınız dikdörtgen cam fırın kabına harcı döküp yayın. Önceden ısıtılmış 160 °C lik fırında 45 dk pişirin. Pişen keki fırından çıkarıp soğumaya bırakın.

 

Rulo Pasta için Kenton Vanilyalı Pandispanya Karışımını, yumurtayı, suyu, portakalkabuğu rendesini ve 2-3 damla Kenton Kırmızı Gıda Renklendiricisini derin bir kaba alıp mikser ile 4-5 dk çırpın. Pişirme kağıdı serdiğiniz fırın tepsisine kek hamurunu döküp yayın. Önceden ısıtılmış 160 °C lik fırında 20 dk pişirin. Fırından çıkardığınız kekin üzerine mutfak havlusunu serip ters çevirin ve üzerindeki pişirme kağıdını dikkatlice çıkarın. Sıkmadan rulo yapın ve soğumaya bırakın.

 

Krema için kremayı, Kenton Sade Krem Şanti ile çırpın. Üzerine eritilmiş beyaz çikolatayı ekleyip az çırpın ve buzdolabında 30 dk dinlendirin. Dikdörtgen kalıpta pişirdiğiniz kekten kalpli kalıp ile kalpli dilimler çıkarın. Rulo kekinizi açın. Üzerine kremayı sürün. Ortasına kalpleri ters olacak şekilde uzunlamasına dizin. Keki rulo şeklinde sarın. Buzdolabında 3-4 saat dinlendirdikten sonra üzerine pudra şekeri serperek servise sunun.

Afiyet olsun.

ürünlerimiz