Kardan Adam Kurabiye | Kenton - Mutfakta Ona Güvenirim!

Türkçe dil

|

ingilizce dil

|

rusça dil

|

arapça dil

|

ispanyolca dil

|

çince dil

Kardan Adam Kurabiye

Malzemeler

1 paket Kenton Kurabiye Karışımı
1 adet yumurta
75 g margarin veya tereyağı

Üzeri için
1 paket Kenton Beyaz Renkli Şeker Hamuru
Yarım paket Kenton Kırmızı Renkli Şeker Hamuru
Çeyrek paket Kenton Siyah Renkli Şeker Hamuru
Az miktarda Kenton Sarı Renkli Şeker Hamuru
Yarım çay bardağı Kenton Mısır Nişastası

Hazırlanışı

Kaseye Kenton Kurabiye Karışımı, yumurta ve margarin veya tereyağı ekleyip elinize yapışmayan bir hamur kıvamını alana dek yoğurun. Hamuru tezgaha alıp merdane yardımıyla açın. Yuvarlak kurabiye kalıbı ile yuvarlak kurabiyeler çıkarın. Fırın tepsisine dizin. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pembeleşinceye kadar pişirin. Pişen kurabiyeleri fırından alıp soğutun.

Kenton Beyaz Renkli Şeker Hamurunu tezgaha alın. Üzerine Kenton Mısır Nişastası serpip merdane yardımıyla açın. Kurabiye için kullandığınız kalıp ile yuvarlak hamurlar çıkarın. Soğumuş olan kurabiyeleri fırça yardımıyla hafif ıslatın. Beyaz şeker hamuru ile kaplayın.

Kenton Kırmızı Renkli Şeker Hamurunu tezgaha alın. Üzerine az Kenton Mısır Nişastası serpip merdane ile açın. Yine aynı kalıp ile kesin. Yarıya bölün. Beyaz hamur ile kapladığınız kurabiyenin üst kısmına yapıştırın. İnce bir hamur kesip az su ile ıslattığınız şapkanın altına yapıştırın ve ince çizgiler yapın.

Kenton Siyah Renkli Şeker Hamuru ile göz ve ağız yapıp kurabiyenin üstüne yapıştırın.

Kenton Kırmızı ve Sarı Renkli Şeker Hamurunu karıştırıp turuncu rengini elde edin. Turuncu şeker hamuru ile de burun yapıp kurabiyeye yapıştırın ve servise sunun.

Afiyet olsun.