PUDİNGLİ MUZLU KEDİ DİLİ TATLISI | Kenton - Mutfakta Ona Güvenirim!

Türkçe dil

|

ingilizce dil

|

rusça dil

|

arapça dil

|

ispanyolca dil

|

çince dil

PUDİNGLİ MUZLU KEDİ DİLİ TATLISI

Malzemeler

1 paket Kenton Aile Boyu Kakaolu Puding
600 ml (3 su bardağı) süt
1 paket Kedi Dili Bisküvi
2 muz

Kedi Dilini ıslatmak için
1,5 su bardağı süt

Üzeri için
1 paket Kenton Bitter Çikolatalı Sos
400 ml (2 su bardağı) süt
1 çay bardağı Kenton Krokan Fındık
50 g eritilmiş Kenton Kuvertür Beyaz Çikolata

Pudingli-Muzlu-Kedi-Dili-Tatlısı-1

Hazırlanışı

Tencereye 600 ml süt ve 1 paket Kenton Aile Boyu Kakaolu Puding ekleyip orta ateşte koyulaşana kadar karıştırarak pişirin. (Aile boyu puding 1 litre süt ile hazırlanıyor, ancak pasta yapmak için koyu kıvamda olmasını istediğimizden daha az sütle hazırlıyoruz.) Koyulaşan pudingi ocaktan alın ve 2 dk kadar ara ara karıştırarak ilk sıcaklığının gitmesini sağlayın.

Streç film serdiğiniz kalıbın tabanına süt ile ıslattığınız kedi dillerini dizin. Üzerine pudingin yarısını döküp yayın. Muz dilimlerini dizin. Kalan pudingi üzerine döküp yayın. Tekrar süt ile ıslattığınız kedi dillerini dizin. Tatlının üzerini süreç film ile kaplayıp buzdolabında 5-6 saat, tercihen 1 gece dinlendirin.

Tencereye süt ve 1 paket Kenton Bitter Çikolatalı Sos ekleyip karıştırın. Koyulaşana kadar orta ateşte pişirin. Koyulaşan sosu ocaktan alıp 2 dk kadar karıştırıp ilk sıcaklığının gitmesini sağlayın. Hazırladığınız tatlının üzerine sosu dökün. Buzdolabında 2 saat dinlendirin. Tatlının üzerine erimiş olan Kenton Kuvertür Beyaz Çikolata gezdirip, Kenton Krokan Fındık serpin.

Dilimleyerek servise sunabilirsiniz.

Afiyet olsun.