UNICORN CUPCAKE | Kenton - Mutfakta Ona Güvenirim!

Türkçe dil

|

ingilizce dil

|

rusça dil

|

arapça dil

|

ispanyolca dil

|

çince dil

UNICORN CUPCAKE

Malzemeler

1 paket Kenton Cupcake Karışımı
2 yumurta
100 ml (yarım su bardağı) süt
100 ml (yarım su bardağı) süt sıvıyağ

Üzerine
1 paket Kenton Cupcake Kreması
100 ml soğuk su (yarım su bardağı)
1 paket Kenton Mavi Renkli Şeker Hamuru
1 paket Kenton Pembe Renkli Şeker Hamuru
1 paket Kenton Beyaz Renkli Şeker Hamuru
1 kutu Kenton Çubuk Şeklinde Renkli Pasta Süsü
1 yemek kaşığı Kenton Mısır Nişastası
1 adet Kenton Krem Şanti Torbası

CENNET HURMALI TART

Hazırlanışı

Mikser kabına 1 paket Kenton Cupcake Karışımını alın. Üzerine yumurta, süt ve sıvıyağı alıp çırpın. Kutunun içinden çıkan cupcake kağıtlarını cupcake tepsisine yerleştirin. Üzerine hazırladığınız cupcake hamurunu paylaştırın. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 25 dk pişirin. Pişen cupcakeleri fırından çıkarıp soğumaya bırakın.

Kenton Cupcake Kremasını mikser kabına alın. Üzerine soğuk su ekleyip çırpın. Kenton Krem Şanti Torbasına yıldız duy başlığı takın. Hazırladığınız kremayı poşete alın. Soğumuş olan cupcake’in üzerine sıkın. Cupcakelerin üzerine Kenton Çubuk Şeklinde Renkli Pasta Süsü serpin.

Kenton Beyaz Renkli Şeker Hamurundan beze koparın ve ucu hafif sivri olacak şekilde çubuk yapın. Aynı işlemi Kenton Mavi Renkli Şeker Hamuru ile de yapın. 2 çubuğun arasını hafif ıslatarak birbirine yapıştırın ve döndürerek boynuz şeklini verin. Boynuzun fazla kısmını bıçak ile kesin. Kenton Pembe Renkli Şeker Hamurundan beze koparıp tezgaha alın. Üzerine az Kenton Mısır Nişastası serperek yufkadan biraz kalın olacak şekilde açın. Duyun ağzı yardımıyla daireler çıkarın. Her daireyi aynı duy yardımıyla kesip elips şekil elde edin. Kenton Beyaz Renkli Şeker Hamurundan beze koparın ve üzerine az Kenton Mısır Nişastası serperek yufkadan biraz kalın olacak şekilde açın. Aynı duy ile dairler çıkarın. Her beyaz dairenin üzerini fırça yardımıyla hafif ıslatın. Pembe elips şekilli hamuru üzerine koyun. İki ucunu kıvırıp kulak görünümünü elde edin. Boynuzların ucuna kürdan veya mini çöp şiş geçirin ve cupcakelerin ortasına batırın. Kulakları boynuzların her iki tarafına batırıp servise sunun.

Not: Dilerseniz kulakları da kürdana geçirip cupcakelere batırabilirsiniz.

Afiyet olsun.