YENİ YIL PASTASI | Kenton - Mutfakta Ona Güvenirim!

|

ingilizce dil

|

rusça dil

|

arapça dil

|

ispanyolca dil

|

çince dil

kenton tatlı şefi logo

YENİ YIL PASTASI

Malzemeler

Malzeme
1 paket Kenton Vanilyalı Pandispanya Karışımı
4 yumurta
75 ml su (7-8 yemek kaşığı)
 
Yıldız Kurabiye için
1 paket Kenton Vanilyalı Kurabiye Karışımı
1 yumurta
75 g Tereyağı
1 paket Kenton Kırmızı Glazür
1,5 (birbuçuk) yemek kaşığı su (15 ml)
1 paket Kenton Dekor (Harf ve Sayılar) Bitter Çikolata

Arasına
1 paket Kenton Kaymak Şanti
1,5 (birbuçuk) su bardağı soğuk süt
1 paket Kenton Portakal Küpleri
1 paket Kenton Fındık Krokan

Üzerine
1 poşet Kenton Sade Krem Şanti
2/3 (bir su bardağından 2 parmak az) su bardağı soğuk süt
50 g Kenton Beyaz Kuvertür Çikolata
1 paket Kenton Bitter Rende Çikolata
1 paket Kenton Gümüş Şeker Kaplı Granül Pasta Süsü
1 paket Kenton Kırmızı Top Granül Pasta Süsü

yeniyıl-pastası

Hazırlanışı

Mikser kabına yumurtaları, Kenton Vanilyalı Pandispanya Karışımını ve suyu ekleyip 4-5 dk çırpın. Fırın tepsisine pişirme kağıdını serin. Üzerine hazırladığınız pandispanya hamurunun yarısını döküp yayın. Önceden ısıtılmış 160 derecelik fırında 12-14 dk pişirin. Pişen pandispanyayı fırından çıkarın. Henüz sıcak iken üzerine pişirme kağıdı serip sıkmadan rulo şeklinde kıvırıp soğutun.

Kenton Vanilyalı Kurabiye Karışımını derin bir kaba alın. Üzerine yumurtayı ve tereyağını ekleyip yoğurun. Hamuru tezgaha alıp merdane yardımıyla açın. Yıldız kurabiye kalıbı ile kurabiyeler çıkarıp pişirme kağıdı serdiğiniz tepsiye alın. Önceden ısıtılmış 170 derecelik fırında pembeleşinceye kadar pişirin. Kenton Kırmızı Glazürü 15 ml su ile karıştırın. Soğumuş olan kurabiyelerin üzerini kaplayın. Kurabiyeleri 5 dk beklettikten sonra Kenton Dekor (Harf ve Sayılar) Bitter Çikolata ile 2018 yazın.

Kenton Kaymak Şantiyi 1,5 (birbuçuk) su bardağı soğuk süt ile çırpın. Pandispanyayı açın. Üzerine şantiyi sürüp Kenton Portakal Küpleri ve Fındık Krokan serpin. Rulo şeklinde tekrar sarın. Kenton sade krem şantiyi 2/3 su bardağı soğuk süt ile çırpın. Erittiğiniz Kenton Beyaz Kuvertür Çikolatayı ekleyip kaşık ile karıştırın. Hazırladığınız pastanın üzerini şanti ile kaplayın.

Kenton Rende Çikolata, Gümüş Şeker Kaplı Granül Pasta Süsü ve Kırmızı Top Granül Pasta Süsü serpin. 2018 yazılı kurabiyeleri de üzerine ekleyip 2-3 saat dinlendirin ve servise sunun.

Afiyet olsun.